Karkonosze serwis turystyczno informacyjny, Michałowice


Michałowice


Wczasowisko położone wśród lasów Przedgórza Karkonoszy na wys.550-650 m. Od zach. otacza je Złoty Widok (627 m), od pd .- Płoszczań (747 m ),od wsch. zaś - Grzybowiec (750 m ) i Młynik (686 m ). Starsza, rolnicza część osady leży niżej, w dol. Michałowickiego Potoku wciętej między Złoty Widok, Grzybowiec i Piechowicką Górę i otwartej ku pn. zach. (w stronę Górnych Piechowic). Wczasowisko skupiło się na szerokim spłaszczeniu między Złotym Widokiem a Grzybowcem.
Pierwszymi stałymi osadnikami na śródleśnych łąkach pod Grzybowcem byli czescy emigranci religijni, przybyli tu ok. połowy XVII w. W r. 1685 było już 11 budynków . Do połowy XVIII w. osada uważana była za część Piechowic. Ludność trudniła się pracą w lesie, tkactwem, przędzeniem, wyrobem pamiątek i hodowlą.
W dolnej części miejscowości do dziś zachowało się kilka starych domów o zrębowo-przysłupowej konstrukcji. Jeszcze do XX w. specjalnością miejscowej karczmy było pędzenie z rosnącej tu masowo po miedzach jarzębiny, świetnego ponoć jarzębiaku.

Galeria zdjęć

Mapa

Noclegi w Michałowicach - wille

Apartament

Apartament Pele

Szklarska Poręba


Copyright (c) InterPele  www.e-karkonosze.info 


statystyka