Karkonosze serwis turystyczno informacyjny, Piechowice


Piechowice


Piechowice to urocze miasteczko położone u zbiegu rzek Kamiennej i Małej Kamiennej. Jego historia sięga XIII wieku, kiedy to zakon Joannitów otrzymał tę ziemię od Księcia Bernarda Lwóweckiego. Pierwsza huta szkła, założona na początku XIV wieku w Cichej Dolinie, zapoczątkowała pomyślny rozwój przemysłu szklarskiego. W malowniczej kotlinie leży dziś miasto, które posiada własną papiernię, hutę szkła oraz fabrykę mebli.
Próbowano produkcji sztucznego jedwabiu, lecz po 1945 roku zakład zmienił profil i dziś wytwarza silniki głębinowe i agregaty prądotwórcze.
W 1947 roku Piechowice otrzymały prawa miejskie, równocześnie powiększono ich powierzchnię o pobliskie wsie i osady. Obecnie liczą 8 tys. mieszkańców.
Po 1945 roku zaniedbane turystycznie- odrodziły się w ostatnich latach. Doceniono letniskowe walory odległych od centrum fragmentów miasta: Michałowic i Górzyńca.
W tych miejscowościach znajduje się dziś wiele domów kolonijnych i wczasowych. Górzyniec słynie z rezerwatu krokusów. Należący do Piechowic Piastów jest częścią dawnej wsi łańcuchowej, której środkiem płynnie górski potok – Piastówka. Na zachód od Piastowa są Bobrowe Skały, które od dawna stanowią jedną z atrakcji turystycznych w okolicach Jeleniej Góry.
Pozbawione cenniejszych zabytków architektury są Piechowice pięknym miejscem w Kotlinie Jeleniogórskiej. Rzadkością w Polsce są pomniki przyrody tak wiekowe, jak cis rosnący przy ulicy Żymierskiego, liczący sobie 800 lat. Jest to jedno z najstarszych drzew w kraju.

Galeria zdjęć

Noclegi

Noclegi w Piechowicah - agroturystyka wille apartamenty domy do wynajęcia pokoje gościnne

Przydatne linki

www.piechowice.pl - oficjalna strona

Mapa

Apartament

Apartament Pele

Szklarska Poręba


Copyright (c) InterPele  www.e-karkonosze.info 


statystyka