Karkonosze serwis turystyczno informacyjny, Pałac Paulinum Jelenia Góra


Pałac Paulinum


Zbudowany w XIX w. na szczycie wzgórza, wznosi się niemal w centrum miasta, pozostając jednocześnie ukrytym dzięki otoczeniu wysokich drzew i majestatycznych skał.

Dziś Pałac Paulinum otwiera ponownie przed Gośćmi swoje podwoje! Wspaniały budynek stał się siedzibą stylowego hotelu historycznego i profesjonalnego centrum konferencyjno-rekreacyjnego. Zapraszamy do złożenia nam wizyty i zakosztowania historii w klimacie Perły Sudetów!

Pałac Paulinum został zbudowany w XIX. w. przez rodzinę Kramstów – przemysłowców pochodzenia niemieckiego. Projekt architektoniczny zakładał upodobnienie obiektu do kompleksów zamkowo-pałacowych z Saksonii, co znalazło odbicie w zastosowaniu wielu charakterystycznych dla tamtego rejonu detalach konstrukcyjnych i wykończeniowych.

Pałac współcześnie, po gruntownej rekonstrukcji, nie stracił nic z dawnego stylu i klasy. Renowacja odbyła się ze szczególnym położeniem nacisku na zachowanie maksymalnej liczby architektonicznych niuansów i perełek, którymi szczyciło się Paulinum w czasach swojej świetności.

Galeria zdjęć

Apartament

Apartament Pele

Szklarska Poręba


Copyright (c) InterPele  www.e-karkonosze.info 


statystyka